O nás

O čem to je?

Jak to začalo?

Myšlenka na tento projekt se zrodila v roce 2014 v hlavě jednoho z nynějších spoluzakladatelů. Věděl, že tento nápad je velmi originální, ale na jeho realizaci neměl správný tým. To se změnilo o několik let později, kdy svůj nápad představil svému spolužákovi na vysoké škole Newton College. Projekt mu také dával velký smysl a tak se z obou stali obchodní partneři.

 

Z počátku se aplikace měla jmenovat NeighborCook, ale během 2 a půl ročního vývoje se přejmenovala na Livali, inspirovaná větou “Lidé vaří lidem”.

 

Hlavní vizí Livali je, že se přebytečné porce, navařené v domácích kuchyních, zužitkují skrze aplikaci. Nabídku přebytečného jídla mohou vidět hladový uživatelé, kteří si jídlo vyzvednou a s chutí se o něj postarají. Neplýtvá se tak jídlem a nejen to…

 

Kuchaři si sníží náklady na vaření, dostanou zpětnou vazbu na své kuchařské umění, za získané hvězdičky získají hodnotné odměny a ještě se u toho mohou socializovat se zájemci.

 

Jedlící zas mohou ochutnat domácí jídlo za velmi přátelskou cenu, vyzkoušet tajné rodinné recepty a prohodit několik slov s domácími kuchaři.

“Tímto projektem už několik let žijem a věříme v něj. Doufám, že lidé v Livali uvidí stejný smysl jako my a že nám pomohou nastartovat tento nový trend ve sdílené ekonomice.” CEO - Livali

Jaký je náš cíl?

Dle průzkumů se až třetina vyprodukovaného jídla na celém světě vyhodí nebo znehodnotí a tyto čísla stále narůstají. Chceme tyto statistiky změnit!

Jdete do toho s námi?

Aplikace Livali by tak mohla napomoci snížit plýtvání jídla tím, že kuchaři nadbytečné jídlo nabídnou přes aplikaci, místo toho, aby skončilo zapomenuté vzadu v ledničce nebo v koši.

Přidej se k nám

Volné pracovní pozice